Obsah

Balíček šestinedělí

VY PEČUJETE O MIMINKO, MY PEČUJEME O VÁS

Speciálně pro Vás a Vaše miminko je připraven pečující program, který Vám pomůže a poradí, jak být v šestinedělí klidná a sebevědomá. Ukážeme Vám, jak pečovat o sebe, abyste měla sílu pečovat o Vaše dítě, v čemž Vám budeme také napomocni.

Při úvodní návštěvě, idealně ještě před porodem, si budeme povídat o tom, jak Vaše tělo i mysl bude ovlivněna porodem, a co si z toho vzít dobrého. Jak Vám to pomůže při kojení, jaká je úloha oxytocinu v šestinedělí a jak si ho vědomě zvyšovat. Jak o sebe v šestinedělí pečovat, proč a jak Vám to pomůže. Jaká jsou vhodná jídla, abyste nabyla svou puvodní sílu. A zodpovíme všechny Vaše dotazy a snad rozptýlíme možné strachy. Porodem to vše teprve začíná a je rozumné se na šestinedělí zodpovědně připravit podobně jako na porod. Není nic smutnějšího než vyčerpaná matka, která po těžkém porodu podlehne baby blues a nemá radost z péče o svého potomka. 

Po porodu Vás navštíví naše fyzioterapeutka, která Vám ukáže cviky na posílení pánevního dna. Svaly pánevní dna jsou velmi důležitou součástí ženského těla. Pokud nám správně fungují, předejdeme mnoha nepříjemným a bolestivým situacím. Speciální cvičení v šestinedělí má léčebný, preventivní i estetický význam. Upevněním pánevního svalstva a polohováním zabráníme posunutí dělohy, případně jejímu sestupu. Tato onemocnění se projevují bolestmi v zádech, bolestivou menstruací, či dokonce močovou inkontinencí. Upevněním a posílením břišního svalstva zabráníme vzniku ploténkového onemocnění páteře, vyhneme se přetrvávajícímu rezestupu břišních svalů po porodu a v neposlední řadě se také vyvarujeme převislému břichu.  

Součástí balíčku je také návštěva laktační poradkyně, která zodpoví Vaše dotazy ohledně kojení, poradí, jak se o prsa starat, případně s Vámi může řešit nějaké další akutní problémy. Ačkoliv se o tom nemluví, až 2/3 matek mají problémy s kojením. Kojení je práce na plný úvazek a je fajn, když Vás to v práci baví:-) Frustrace a úzkost z nefungujícího kojení se přenáší do celkového vztahu k Vašemu miminku. 

V neposlední řadě Vám budeme pomáhat s praktickou péči o miminko. Naučíme Vás, jak s miminkem manipulovat, ukážeme Vám několik technik tišení miminka, povíme si o spánkovém režimu, naučíme Vás vše o hygieně miminka, ukážeme Vám, jak miminko masírovat a dozvíte se i základy první pomoci

Celkem se jedna přibližně o 7 hodin péče rozdělených do několika návštěv. Vy nikam chodit nemusíte, my přijdeme za Vámi. Šetříme Vám tím čas, peníze a v šestinedělí i zdraví:-) Užijte se šestinědělí, čas lásky. Naberte ve čtyřiceti dnech šestinedělí sílu na dalších čtyřicet let.