Obsah

Základní balíček služeb

ZÁKLADNÍ PÉČE detailně: 

Jste prvorodičky, chcete se na porod zodpovědně připravit, a ne jen ho útrpně přežít? Pomůžeme Vám nejen v tom, ale podpoříme Vás i po porodu v každodenní péči o miminko. Protože porodem to teprve začíná. Být matkou není tak přirozené, jak si většina z nás myslí. Postupně se to učíme a je úplně v pořádku, když máme někoho na pomoc. S námi to zvládnete. Moms and babies pro Vás připravili celkově cca 7 hodin péče, které jsou rozděleny na 2 hodiny předporodní přípravy s porodní asistetnkou, dále jednu předporodní a tři poporodní návštěvy přímo u Vás doma. 

Jako bonus k tomuto balíčku péče získáváte navíc zdarma workshop o šestinedělí a dále nárok na 3 telefonické/emailové konzultace nad rámec zaplacené péče.

PŘÍPRAVA NA POROD

Od porodní asistentky se dozvíte, kdy je dobré odjet do porodnice, co Vás tam čeká, co a koho si vzít s sebou a proč. Dále Vás provedeme jednotlivými porodními dobami, popovídáme si o bolesti, čím a jak ji tišit a budeme také nacvičovat dýchání a porodní i úlevové polohy. Dále Vám poradíme jak o sebe pečovat po porodu a jak se hojí porodní poranění. 

PŘEDPORODNÍ KONZULTACE

Zde obdržíte úvodní informace o manipulaci s miminkem, péči o miminko a kojení

Během přibližně hodinové konzultace probereme například, v čem je kojení prospěšné nejen pro děťátko, ale i pro matku, kolik mléka a jaké se v prvních dnech po porodu tvoří, a jak o prsa při kojení pečovat. Projdeme si základy hygieny, oblékání, a mimo jiné i uspávání miminka. V neposlední řadě si nacvičíme zvedání miminka, předávání či umisťování děťátka do postýlky, či autosedačky. 

Poporodní návštěvy se skládají z:

PÁNEVNÍ DNO

Speciální cvičení v šestinedělí má léčebný, preventivní i estetický význam. Upevněním pánevního svalstva a polohováním zabráníme posunutí dělohy, případně jejímu sestupu. Tato onemocnění se projevují bolestmi v zádech, bolestivou menstruací, či dokonce močovou inkontinencí. Upevněním a posílením břišního svalstva zabráníme vzniku ploténkového onemocnění páteře, vyhneme se přetrvávajícímu rezestupu břišních svalů po porodu a v neposlední řadě se také vyvarujeme převislému břichu.   

PÉČE O MIMINKO

Pomůžeme Vám vytvořit zdravý a pohodový vztah s Vaším miminkem a získat sebejistotu v každodenní péči o něj. Podpoříme Vás a poradíme Vám při koupání miminka, oblékání, přebalování, ošetření pupíčku, předcházení opruzeninám či péči o nehtíčky. Nám se můžete beze studu svěřit s Vašimi starostmi a obavami. Profesionálně Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy. Součástí Základního balíčku je přehledná brožura shrnující užitečné informace z této oblasti.